Belka
Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Strefy relaksu i aktywności na mapie Wielunia

Data publikacji: 2022-04-06, Data modyfikacji: 2022-04-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Strefy relaksu i aktywności na mapie Wielunia

Mimo że pogoda spłatała nam figla i korzystanie z aktywności na świeżym powietrzu musimy odłożyć nieco w czasie, warto zapoznać się z mejscami, które oferuje gmina Wieluń swoim mieszkańcom i gościom do odpoczynku.

Park przy ulicy Sadowej od zeszłego roku ma nowe siedziska. W tym roku planujemy montaż bujaka dla najmłodszych milusińskich i odświeżenie leżaków

Z kolei na placu zabaw przy Orliku sukcesywnie wymieniane będą urządzenia zabawowe oraz zamontowana zostanie "tyrolka" dla dzieci.

Dużym powodzeniem cieszy się plac zabaw przy Lasku Miejskim. Nowe zabawki służą najmłodszym, zaś rodzice mogą korzystać z urządzeń siłowni napowietrznych, a aktywni ze strefy work out.

, Źródło artykułu: UM Wieluń
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wieluński

    Powiat wieluński - powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Wieluniu. Przynależą do niego gminy: Wieluń, Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas. Powiat powstał w 1999 roku w ramach przeprowadzenia reformy administracyjnej.

    Do regionu dojedziemy drogami krajowymi (nr 74, 43 i 45), wojewódzkimi (481 oraz 486), a także połączeniami kolejowymi.

    Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim zabytki. Warto wymienić: fragmenty XIV - wiecznych murów obronnych Wielunia, zespół klasztorny z XVII w. o. Franciszkanów, barokowy kościół w Czarnożyłach z XVIII wieku, zespół dworsko - parkowy z XVIII wieku w Ożarowie - obecnie Muzeum Wnętrz Dworskich, drewniany spichlerz z XVII wieku w Skomlinie i popijarski kościół św. Józefa wraz z kolegium z XVIII w.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola